Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym – to my!
W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła nawiązała współpracę z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy (K-P SOSW nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy).

W ramach kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” uczniowie klas IC, IIIB oraz IVB zaangażowali się w przygotowanie i wysyłanie listów, budując relacje oraz rozwijając wrażliwość i otwartość na potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku. Uczniowie klas IVA i IVB czytali teksty, natomiast klasy 6b, 3a, 3b i 2c uczestniczyły w pogadankach. Za udział w akcji szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła Przyjazna Osobom Niewidomym”.
Nauczyciele zaangażowani w akcję: Ewa Cichońska, Małgorzata Praga.
