Wesołych świąt!
Jesteśmy „Szkołą nowoczesnej komunikacji”!
Pani dyrektor, Joanna Grzybowska, brała niedawno udział w konferencji naukowo-szkoleniowej nt. marketingu i public relations w oświacie – „Budowanie wizerunku szkoły i efektywna komunikacja z mediami”. Uzyskała dzięki temu tytuł „Lidera nowoczesnej komunikacji”, a nasza szkoła – certyfikat „Szkoły nowoczesnej komunikacji”.
Wykłady dotyczyły m.in. sposobów kreowania marki osobistej, komunikacji z mediami oraz zasad budowania strategii wizerunkowej szkoły.
Z dumą prezentujemy uzyskane certyfikaty.
Konferencję zorganizowała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Wyniki XXI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Nie piszę do szuflady”
Z przyjemnością ogłaszamy, że znamy już wyniki XXI Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Nie piszę do szuflady”. Oto lista nagrodzonych:
Szkoły podstawowe:
Lena Białorucka, SP 4, opiekunka: p. Elżbieta Andrzejewska
Szymon Błędziński, SP 27, opiekun: p. Adam Barwicki
Adrianna Kalinowska, SP 1, opiekunka: p. Joanna Żołnierczyk
Nadja Szlażko, SP 6, opiekunka: p. Anna Seredyńska-Spieszko
Karolina Szwajger, SP 1, opiekunka: p. Joanna Żołnierczyk
Szkoły ponadpodstawowe:
Łukasz Cekała, VII LO, opiekunka: p. Danuta Pawłowska-Król
Julia Chmielowska, IV LO, opiekunka: p. Joanna Paleta
Zofia Konowalik, IV LO, opiekunka: p. Joanna Paleta
Alina Mukhina, VII LO, opiekunka: p. Anna Kwiatkowska
Weronika Pleszczyńska, IV LO, opiekunka: p. Joanna Paleta
Anna Stronczek, II LO, opiekunka: p. Jolanta Kubik-Migoń
Maria Trojanowska, II LO, opiekunka: p. Jolanta Kubik-Migoń
Kinga Waliczek, II LO, opiekunka: p. Elżbieta Piotrowska
Rafał Wiciok, VII LO, opiekunka: p. Alicja Ciura
Wiktoria Wiśniewska, IV LO, opiekunka: p. Izabela Kosar
Magdalena Zarzycka, VII LO, opiekunka: p. Danuta Pawłowska-Król
Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu br. Wówczas zostaną przedstawione ostateczne wyniki. O dokładnym terminie gali poinformujemy laureatów w późniejszym terminie.
W przypadku, jeśli laureat jest uczniem klasy maturalnej i chciałby, aby sukces w konkursie wpisano mu na świadectwie – prosimy o kontakt z organizatorami (telefonicznie: 32 270 55 57 lub mailowo:
Wszystkim laureatom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
Organizatorki konkursu
Kolejne szkolenia dla nauczycieli ZSO4 w ramach programu Erasmus+ (Austria, Niemcy i Hiszpania)
#Erasmus_ZSO4
Z przyjemnością informujemy, że nasze nauczycielki – pani Ewa Cichońska oraz pani Małgorzata Praga – w ubiegłym tygodniu rozpoczęły udział w międzynarodowych kursach realizowanych w ramach projektu TEAM: Teaching, Education and Mobility, będącego częścią programu Erasmus+.
Pani Ewa Cichońska uczestniczy w kursie językowo-metodycznym w Lindau (Niemcy), natomiast pani Małgorzata Praga doskonali swoje umiejętności językowe podczas szkolenia w Salzburgu (Austria).
Od poniedziałku w projekcie Erasmus+ bierze udział również pani psycholog Laura Zacharuk, uczestnicząc w kursie odbywającym się w Barcelonie (Hiszpania). Tematyka jej szkolenia skupia się na wzmacnianiu współpracy i relacji z uczniami, budowaniu wspólnoty edukacyjnej oraz rozwijaniu pozytywnej komunikacji i tworzeniu przyjaznej, wspierającej przestrzeni szkolnej.
Podczas kursów nasze nauczycielki nie tylko zdobywają nowe umiejętności i poznają nowoczesne metody dydaktyczne, ale także mają okazję poznać kulturę odwiedzanych krajów, nawiązać międzynarodowe kontakty i czerpać inspiracje do dalszej pracy zawodowej.
Życzymy paniom owocnej nauki, wielu inspirujących doświadczeń oraz niezapomnianych chwil!
Więcej informacji znajdziecie na blogu projektu: www.team-zso4.blogspot.com,
Program Erasmus+
Projekt TEAM: Teaching, Education and Mobility
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA122-SCH-000201964.
Katecheza na miarę czasów...
Jednym z elementów naszego życia, który wdziera się coraz bardziej w codzienność, jest cyfryzacja. To, co kiedyś było tematem książek z dziedziny SF, jest – szczególnie dla młodego pokolenia – czymś, co zna się od urodzenia. Kierunek, w jakim dąży świat, pokazuje, że przed światem cyfrowym nie da się uciec. Trzeba po prostu nauczyć się mądrze z niego korzystać, widząc w nim narzędzie, które może pomóc człowiekowi także w aspekcie rozwoju duchowego.
Chcąc pokazać uczniom także ten aspekt cyfrowego świata, w naszej szkole przeprowadzono lekcje religii, na których dzięki technologii cyfrowej mogli oni wraz z apostołami wziąć udział w Ostatniej Wieczerzy Jezusa Chrystusa. Korzystając z okularów VR, zanurzyliśmy się w realia Wieczernika, jego atmosfery, wystroju, rozmów… Niektórych ten kilkuminutowy pokaz szczerze poruszył. Dziękujemy ojcom franciszkanom i fundacji Miejsce Słowa za te wspaniałe chwile.
To dla starszych, a młodsi... uczą się i zwiedzają bazylikę św. Piotra w Rzymie... grając w opracowaną przez Microsoft specjalnie na zlecenie Watykanu wersję gry Minecraft. W grze, której nazwa pochodzi od starożytnego napisu na grobie św. Piotra: „Piotr jest tutaj”, uczniowie zwiedzają Bazylikę św. Piotra łącznie z podziemiami, wykonując przy tym określone zadania
„Peter is Here” jest dostępny dla użytkowników za pośrednictwem platformy Minecraft Education. Uczniowie i nauczyciele mogą uzyskać dostęp do bezpłatnej wersji próbnej za pośrednictwem aplikacji i pakietu Office 365 lub Microsoft 365.
Nasze chemiczki na 32. Zjeździe Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych
W dniach 15-16 marca 2025 r. dwie nasze nauczycielki chemii – p. Anna Wita i p. Małgorzata Butryn-Kiziniewicz – miały okazję uczestniczyć w 32. Zjeździe Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych „Nauczyciele przyrodnicy w przyszłości – wiedza, kompetencje cyfrowe, pedagogika” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych na Uniwersytecie Wrocławskim.
Podczas konferencji miały okazję uczestniczyć w następujących warsztatach:
- Chemia w małej skali – Łukasz Sporny,
- Biologia w małej skali – Agnieszka Kołodziejska, Kamila Koczorowska,
- Lumio i interaktywne przestrzenie pracy przyrodnika – Piotr Wróblewski, Łukasz Sporny,
- Najnowsze trendy w wykorzystaniu sztucznej inteligencji w przedmiotach przyrodniczych – Dawid Łasiński,
- Przyrodnicze doświadczenia cyfrowe w terenie i w laboratorium szkolnym – Tomasz Sobiepan.
Na zakończenie całej konferencji odbył się panel dyskusyjny na temat zmian w podstawie programowej przedmiotów przyrodniczych oraz niesamowity pokaz doświadczeń chemicznych.
Obie panie wróciły do szkoły pełne nowych pomysłów, które już wkrótce zostaną wprowadzone na lekcjach chemii.
„Śnieżka po śląsku – wersja dla starszych”
W dniu 20 marca 2025 r. gościliśmy trupę teatralną z III Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach wraz z opiekunką, panią Bożeną Witecy. Młodzi aktorzy podzielili się z nami swoją pasją teatralną i miłością do gwary śląskiej. Były to dla nas bardzo miłe chwile, pozwalające powrócić do baśni z lat dzieciństwa. Dziękujemy za taką możliwość.
Zachęcamy Was do kontaktów ze sztuką w różnej formie.
Jak powiedział Pablo Picasso: „Sztuka zmywa z duszy kurz codziennego życia”.
Ireneusz Krosny w naszej szkole
🔥 MOWA CIAŁA – SEKRET SKUTECZNEJ KOMUNIKACJI! 🔥
🎭 IRENEUSZ KROSNY NA ŻYWO! 🎭
📅 Kiedy? 14.03.2025
⏰ Godzina? 09:50
📍 Gdzie? ATRIUM
😃 Mistrz pantomimy i ekspert komunikacji niewerbalnej!
Czy wiesz, że Twoje ciało mówi więcej niż słowa? 🧐 Podczas tego wyjątkowego spotkania odkryjesz tajniki mowy ciała, nauczysz się, jak skuteczniej się komunikować i lepiej rozumieć innych! 👀✨
🎭 Praktyczna wiedza + humor + inspiracja = wydarzenie, które zmieni Twój sposób postrzegania komunikacji!
🔴 Nie przegap! 🚀🔥
Kolejne szkolenia dla nauczycieli ZSO4 w ramach programu Erasmus+!
#Erasmus_ZSO4
Z radością informujemy, że nasze nauczycielki, p. Katarzyna Maciejewska (trenerka koszykówki oraz nauczycielka wychowania fizycznego) oraz p. Magdalena Rudawska-Beczek (nauczycielka języka angielskiego), rozpoczęły w ubiegłym tygodniu dwutygodniowy kurs w Andaluzji, a dokładnie w Maladze, w Hiszpanii. Celem kursu jest m.in. doskonalenie ich kompetencji językowych.
Kurs został zorganizowany w ramach projektu TEAM: Teaching, Education and Mobility, realizowanego w programie Erasmus+ i finansowanego przez Unię Europejską.
Podczas szkolenia panie Maciejewska i Rudawska-Beczek nie tylko rozwijają swoje umiejętności językowe, ale także poznają kulturę tego pięknego kraju, nawiązują kontakty z ludźmi z całego świata oraz poznają nowe metody nauczania, które wzbogacą ich warsztat pracy.
Życzymy im owocnej nauki i niezapomnianych doświadczeń!
Po więcej ciekawostek zapraszamy na bloga projektu: www.team-zso4.blogspot.com, gdzie nasze nauczycielki dzielą się swoimi doświadczeniami podczas wyjazdu.
Numer projektu: 2024-1-PL01-KA122-SCH-000201964.
Wydłużamy termin nadsyłania prac na XXI Międzyszkolny Konkurs Literacki „Nie piszę do szuflady”
Uwaga pisarze i poeci! 📖🖊
📅 Przypominamy o konkursie „Nie piszę do szuflady” - wydłużamy termin nadsyłania prac do końca przyszłego tygodnia, czyli do 14 marca. ✒️
Wyciągnijcie prace z szuflady i przyślijcie do nas. Czekają atrakcyjne nagrody.
Regulamin do pobrania TUTAJ.