„Widzicie sędziego, ocenę, program. My prosimy: zobaczcie w nas człowieka” – to poruszające hasło naszej kampanii, które wybrzmiało głosami 58 rodziców biorących udział w ankiecie Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą (SCWEW) w Zespole Szkół im. Jana Korczaka w Gliwicach.
Słyszę Twoją Ciszę – LIST DO NAUCZYCIELA
Koniecznie zobaczcie poniższy film! To niezwykle ważny i osobisty przekaz, który jest formą listu od rodziców do pedagogów. Prezentacja wyników ankiety została opatrzona wyjątkową, skłaniającą do refleksji muzyką autorstwa pana Jacka Dzwonowskiego – ojca naszego ucznia.
Zachęcamy do obejrzenia i wsłuchania się w te głosy!
Dziś dzielimy się z Państwem pierwszą częścią wniosków z badania. Na pytanie o to, jakie przesłanie rodzice chcieliby skierować do nauczycieli na temat współczesnych nastolatków, najczęściej pojawiały się słowa o zrozumieniu, empatii i budowaniu autentycznej relacji.
Co mówią rodzice w swoim „Liście”?
Współczesny nastolatek to przede wszystkim młody człowiek pod ogromną presją. Często jeden autentyczny dialog lub słowo wsparcia znaczą więcej niż jakakolwiek ocena w dzienniku.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za te szczere i ważne głosy. Budujemy wspólnie mosty zaufania!
Kliknij, aby zobaczyć FILM na naszym profilu na Facebooku.
#SCWEW #Gliwice #SłyszęTwojąCiszę #ListDoNauczyciela #EdukacjaWłączająca #WsparcieUcznia #RelacjeWSzkole #ZrozumiećNastolatka #JacekDzwonowski
Aby ułatwić dzieciom start w szkole, nasze Żabki odwiedziły pobliską Szkołę Podstawową nr 4 w ZSO 4. Wraz z klasą 3a dzieci wykonały pracę plastyczną, zobaczyły, jak wygląda lekcja i praca w ławce.

Pani Beacie Bomastik dziękujemy za zaproszenie, a wszystkim dzieciom życzymy cudownych, słonecznych wakacji!
15 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent” dla uczniów klas 1-3. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałe występy muzyczne
, wokalne
, akrobatyczne
, sportowe
oraz recytatorskie
. Wszyscy uczestnicy zachwycili publiczność swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem.
Jury stanęło przed niezwykle trudnym zadaniem – wybór najlepszych spośród najlepszych okazał się prawdziwie twardym orzechem do zgryzienia. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Zuzanna Owczarek oraz Natalia Sikora z klasy 3a

II miejsce – Dawid Godula z klasy 2a

III miejsce – Leon Konina z klasy 1a

Wyróżnienia – Maja Kujawska z klasy 2a oraz Paweł Labryga z klasy 2c.


Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, pasji i talentu, a zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorkami konkursu były panie: A. Folwaczny, P. Karpińska, J. Kołodziej, A. Kubarek, Ż. Kubarek.



Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pracowali metodą projektu, utrwalając teoretyczną wiedzę praktycznym działaniem.
Wśród wielu prac przygotowanych w tym roku szkolnym na lekcjach historii znalazły się plakaty, dzieła artystyczne z zakresu historii sztuki i kultury, trójwymiarowa makieta starożytnego Rzymu, a także rolnictwo w formie upraw doniczkowych oraz manufaktura.

To ostatnie zadanie to dzieło klas szóstych. Całkowicie ręczna praca była dla nich nowością i pozwoliła na zdobycie nowych umiejętności, które dają lepsze zrozumienie przeszłości, ale będą przydatne również w przyszłości.
Kliknij, aby zobaczyć FILM na naszym profilu na Facebooku.
W piątek licealiści naszej szkoły, podobnie jak rok temu, mieli możliwość poznania aktualnych ofert pracy. Zostały one udostępnione przez przedstawicielki Młodzieżowego Centrum Kariery (MCK) z Gliwic i Zabrza.



Wydarzenie to jest organizowane z myślą o uczniach, którzy szukają zatrudnienia krótkoterminowego na okres wakacji. Dla wielu z nich to pierwsza szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego, które często decyduje o znalezieniu stałej pracy w przyszłości.


Uczniom niepełnoletnim przybliżono zasady korzystania z pośrednictwa pracy. Mogli oni również pobrać kartę poszukującego pracy, niezbędną m.in. do uzyskania wymaganej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Natomiast pełnoletni i zdecydowani licealiści, po dopełnieniu formalności, otrzymają skierowania lub bezpośrednie namiary do pracodawców w celu umówienia się na rozmowę kwalifikacyjną.



W imieniu dyrekcji i całej społeczności szkolnej serdecznie dziękujemy przedstawicielkom instytucji rynku pracy za przybycie w ten upalny piątek do naszej szkoły oraz za czas poświęcony naszym licealistom.
W minionym tygodniu nasze przedszkole pożegnały sześciolatki z grup: Krasnoludki, Liski i Żabki.
Były piękne występy, podczas których nie zabrakło pięknie zatańczonego poloneza. Były dyplomy i podziękowania. Była radość i wzruszenie. Był też czas na smaczny poczęstunek i dobrą zabawę.

Naszym sześciolatkom życzymy powodzenia na nowym etapie edukacyjnym!
Pożegnamy przedszkole,
pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie…
16 czerwca uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki.


Najpierw wybraliśmy się na spacer po Krakowie. Przeszliśmy Bulwarami Wiślanymi, oglądaliśmy zegar słoneczny oraz Smoka Wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy zabytki miasta.


Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Podczas wizyty poznaliśmy historię kopalni i zobaczyliśmy niezwykłe solne komory oraz rzeźby.



Wycieczka była bardzo ciekawa i wszystkim się podobała.
![]()
Zapraszamy zarówno uczniów, jak i nauczycieli!

![]()
Grafika informacyjna powstała na bazie autorskiego zdjęcia stosu książek z naszej biblioteki, które zostało cyfrowo przetworzone przy użyciu sztucznej inteligencji (AI).
Klasa IIID wraz z wychowawcą klasy miała przyjemność gościć w firmie EMT-Systems w Gliwicach.


Była to wizyta studyjna, która zaznajomiła uczniów z charakterem firmy i możliwościami, które oferuje na rynku pracy.


Podziękowania dla pani Barbary Ozgi-Strzyż za organizację wyjścia.
Strona 1 z 120