W dniach 22–24 kwietnia uczniowie klas IIA i IA liceum uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego i Poronina. Podczas pobytu mieszkaliśmy w hotelu Limba Resort, gdzie zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez właścicieli ośrodka.
Jednym z głównych punktów programu było wyjście z przewodnikiem TPN do Doliny Kościeliskiej. W trakcie wędrówki zatrzymaliśmy się na krótką przerwę w schronisku.









Wiosenna przyroda Tatr zachwycała świeżością i różnorodnością barw. Szczególną atrakcją tego okresu są kwitnące krokusy, które tworzą malownicze, fioletowe dywany na polanach, przyciągając uwagę i podkreślając wyjątkowy urok gór o tej porze roku.


Zwiedziliśmy również Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem oraz spacerowaliśmy po Krupówkach. Ostatniego dnia wycieczki wjechaliśmy na Gubałówkę, a chętni uczniowie skorzystali z dodatkowej atrakcji – zjazdów na torze grawitacyjnym.


Nie zabrakło także czasu na relaks – młodzież miała możliwość skorzystania z term Gorący Potok w Szaflarach. Pierwszy wspólny wieczór spędziliśmy natomiast na integracyjnym grillowaniu połączonym z karaoke i zabawą taneczną.


Wycieczka była pełna wrażeń, sprzyjała integracji i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Owczarek, Paulina Karpińska, Anna Sklorz oraz Katarzyna Sabo-Świgost są już obecne na konferencji „Wspólna droga, równe szanse” w PreZero w Gliwicach. Jest to wydarzenie poświęcone wspieraniu edukacji włączającej i budowaniu równych szans dla wszystkich uczniów.


Na miejscu są również nasi uczniowie klasy IA: Sara Matysik oraz Julian Hałucha, którzy prezentują ofertę naszego liceum.

Z przyjemnością dzielimy się wspaniałą wiadomością!
Uczeń naszej szkoły, Antoni Fiołek, zdobył I miejsce w eliminacjach Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Mały OKR 2026” w kategorii klas IV–VI. To ogromne osiągnięcie, które jest efektem talentu, pracy i zaangażowania. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy Antkowi sukcesu! ![]()

Życzymy dalszych wspaniałych występów i kolejnych zwycięstw! ![]()
Opiekunką Antoniego jest p. Bożena Hałucha.
W piątek, 24 kwietnia, pożegnaliśmy naszych maturzystów. Niezwykle wzruszająca uroczystość rozpoczęła się w atrium szkoły od podziękowań skierowanych do dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców, którzy stanowią mocny filar funkcjonowania naszej placówki. ![]()
![]()

Podziękowania dla dyrekcji

Podziękowania dla rodziców uczniów klasy IVA

Podziękowania dla rodziców uczniów klasy IVD

Podziękowania dla rodziców uczniów klasy IVE
Jak co roku poznaliśmy najlepszego absolwenta VII LO – i tutaj czekała nas niespodzianka!
W tym roku tę samą, imponującą średnią 5,33 osiągnęły dwie osoby: Barbara Zub oraz Szymon Szudarek (oboje z klasy IVA).
Zostali oni uhonorowani statuetkami oraz nagrodą pieniężną ufundowaną przez Radę Rodziców. ![]()
![]()

Najlepsi absolwenci: Szymon Szudarek i Barbara Zub
Podziękowaliśmy także wszystkim maturzystom, którzy reprezentowali nas w konkursach, zawodach sportowych, wolontariacie, samorządzie szkolnym czy sekcji nagłośnienia i promocji. ![]()
Wyróżniliśmy tych, którzy spędzili w murach ZSO nr 4 sześć lub siedem lat, oraz tych, którzy po prostu przysłużyli się swoim klasom poprzez codzienne zaangażowanie.

Nasi sportowcy

Uczniowie reprezentujący nas w konkursach

Pozostali wspaniali!

Ekipa nagłaśniająca i promocyjna

Zdobywcy świadectw z wyróżnieniem
Zwieńczeniem tej części było uroczyste wręczenie świadectw wszystkim absolwentom.

Klasa IVA wraz z wychowawczynią p. Alicją Ciurą

Klasa IVB wraz z wychowawczynią p. Dagmarą Malinowską

Klasa IVC, podopieczni p. Anny Wity (w zastępstwie: p. Małgorzata Praga)

Klasa IVD wraz z wychowawczynią p. Joanną Schön

Klasa IVE wraz z wychowawczynią p. Anną Szygułą
Miłym akcentem okazały się „Złote indeksy” przygotowane przez partnerskie uczelnie wyższe.
Indeks Akademii WSB otrzymał Mikołaj Miczka,

Akademii Humanitas – Julia Szudarek,

a Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy – Nikola Jaszczołt.

Otrzymaliśmy też bony edukacyjne od Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa. Przedstawicielom uczelni serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie dla naszych uczniów!

Po części oficjalnej nadszedł czas na galę w iście oscarowym stylu! ![]()
![]()
Statuetkami „Szczęśliwej Siódemki” nagrodziliśmy aż dziewięć osób:
W kategorii „Charyzma”: Pola Dapa, Nikola Jaszczołt oraz Maciej Sikorski.

„Złote Pióro”: Dominik Breguła.

„Mistrz Sportu VII LO”: Julia Szudarek.

„Google VII LO”: Barbara Zub.

„Młody Einstein”: Rafał Wiciok.

„Sigma”: Szymon Szudarek.

„Złoty Absolwent”: Mikołaj Miczka.

Uroczystość uświetnił wzruszający i jednocześnie zabawny film, w którym czwartoklasiści dzielili się wspomnieniami oraz przemyśleniami na temat szkoły i pedagogów. ![]()
Na koniec – przy huku wystrzeliwanego konfetti – absolwenci podrzucili birety, symbolicznie kończąc ten etap edukacji. ![]()
![]()

Po tych niesamowitych emocjach udali się do sal lekcyjnych, by w kameralnej atmosferze pożegnać się ze swoimi wychowawcami.
Życzymy Wam połamania piór na nadchodzących egzaminach maturalnych! ![]()
![]()
To niezwykłe pożegnanie przygotowały panie: Danuta Pawłowska-Król i Karolina Jarzmik. Oprawę artystyczną zapewnili: Laura Folwaczny, Maciej Polanecki, Rafał Nowicki, zespół Pięć Smaków oraz trio: Wiktor Duda, Grzegorz Kowalczyk, Bartosz Lupa wraz z tancerzami: Jakubem Piernikarczykiem, Szymonem Maksymem i Bartoszem Laksą. ![]()
![]()
![]()

Laura Folwaczny

Wiktor Duda, Grzegorz Kowalczyk i Bartosz Lupa oraz Jakub Piernikarczyk, Szymon Maksym i Bartosz Laksa

Całą imprezę poprowadzili Victoria Raś i Jakub Piernikarczyk. ![]()
![]()

Kliknij, aby zobaczyć FILM na naszym profilu na Facebooku.
22 kwietnia uczniowie klasy IIIA oraz część klasy IIIE uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa, który w swej formule połączył poszanowanie dla akademickiej tradycji z analizą współczesnych trendów w sztuce scenicznej.

Pierwszym punktem wizyty było Collegium Maius. Spotkanie z historią najstarszej polskiej uczelni pozwoliło poczuć unikalną atmosferę dawnego uniwersytetu i dotknąć samych fundamentów polskiej nauki.


Po popołudniowej przerwie uczestnicy wycieczki udali się do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Wieczór zwieńczył spektakl „Dziady” w reżyserii Mai Kleczewskiej – głośna i bezkompromisowa interpretacja romantycznego dramatu, która z pewnością stanie się punktem wyjścia do wielu merytorycznych dyskusji na lekcjach języka polskiego.



Wyjazd odbył się w ramach programu COOLtura, będącego częścią ścieżki kulturowej realizowanej w klasach licealnych.
Organizatorami wyjazdu byli p. Szymon Fijałkowski oraz p. Danuta Pawłowska-Król.
16 kwietnia w atrium naszej szkoły obejrzeliśmy happening „Kultura Narodów”. Klasy pierwsze naszego liceum w ramach kilkunastu lekcji plastyki opracowały dla szkoły podstawowej barwny i momentami brawurowy spektakl.

Gratulujemy pomysłów!
15 kwietnia nasza szkoła zorganizowała wyjazdową sesję przyrodniczo-artystyczną dla gliwickich szkół podstawowych. Nasze uczennice uzyskały wysokie miejsca w plenerowym konkursie plastycznym „Na leśnych ścieżkach”.

Oleksandra Puhach z klasy 7a zajęła II miejsce, a Urszula Jasińska z tej samej klasy – I miejsce.

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.
W dniach 20–22 kwietnia 2026 r. uczniowie klas trzecich naszego liceum wzięli udział w programie profilaktycznym „Młodzi Świadomi”. Była to okazja do rozmów o profilaktyce oraz chorobach przenoszonych drogą płciową.


Młodzież uzyskała rzetelną wiedzę na temat dbania o zdrowie własne i innych. Celem programu było m.in. promowanie świadomego i odpowiedzialnego podejścia do zdrowia, a także propagowanie regularnych badań profilaktycznych i wczesnego wykrywania chorób.


Zajęcia prowadzili pracownicy pionu promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich starszaki PM 36 wzięły udział w zajęciach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dzieci dowiedziały się, jak się zapisać do biblioteki, co to jest karta biblioteczna, kiedy odbywają się zajęcia adresowane do nich. Ponadto mogły zapoznać się z zasobami literatury dziecięcej, posłuchać czytanej bajki, pokolorować obrazek związany z czytelnictwem. Była też okazja, aby zadawać pytania, na które odpowiadały panie bibliotekarki.

Dzieci zadeklarowały się, że będą odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej bogactwa.
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi – wyjątkowe święto, które przypomina nam, jak ważna jest troska o naszą planetę i środowisko naturalne.

Tego dnia przedszkolaki z naszych oddziałów przedszkolnych aktywnie włączyły się w obchody, pokazując swoją odpowiedzialność za Ziemię. Po interesujących zajęciach edukacyjnych, podczas których dzieci rozmawiały o ekologii, segregacji odpadów oraz sposobach dbania o przyrodę, wyruszyły na spacer po najbliższej okolicy, aby wspólnie ją posprzątać.
Mali ekolodzy z wielkim zaangażowaniem zbierali napotkane śmieci, a następnie starannie je posegregowali i przekazali do odpowiedniej utylizacji.
Jesteśmy dumni z postawy naszych przedszkolaków, którzy poprzez swoje działania pokazali, że nawet najmniejsze gesty mają wielkie znaczenie dla naszej planety.
Strona 8 z 120